• نظرسنجی

  » سطح پایگاه را درچه حد می دانید؟!

 • نویسندگان

  ایمان رجائی تعداد پست ها: 14
 • نمایه

  درباره وبلاگ

  این پایگاه جهت شناخت بهتر سیره علمی و عملی امام رضا (ع) می باشد و در این رابطه، امیدواریم که اندکی به هدف خود رسیده باشم. لحظات خوبی در این پایگاه داشته باشید...

  صفحه اصلی وبلاگ
 • علّت نامیده شدن امام هشتم (ع) به رضا

  نویسنده: ایمان رجائی | جمعه 29 آبان 1394 ساعت 01:00 ب.ظ

  امام محمد تقی (علیه السلام) امام نهم و فرزند ایشان سبب نامیده شدن آن حضرت به این لقب را اینگونه نقل می‌فرمایند: "خداوند او را رضا لقب نهاد زیرا خداوند در آسمان و رسول خدا و ائمه اطهار در زمین از او خشنود بوده‌اند و ایشان را برای امامت پسندیده‌اند و همینطور (به خاطر خلق و خوی نیکوی امام) هم دوستان و نزدیکان و هم دشمنان از ایشان راضی و خشنود بود‌ند."

  یکی از القاب مشهور حضرت "عالم آل محمد" است. این لقب نشانگر ظهور علم و دانش ایشان می‌باشد. جلسات مناظره متعددی که امام با دانشمندان بزرگ عصر خویش، بویژه علمای ادیان مختلف انجام داد و در همه آنها با سربلندی تمام بیرون آمد دلیل کوچکی بر این سخن است، که قسمتی از این مناظرات در بخش "جنبه علمی امام" آمده است. این توانایی و برتری امام، در تسلط بر علوم یکی از دلایل امامت ایشان می‌باشد و با تأمل در سخنان امام در این مناظرات، کاملاً این مطلب روشن می‌گردد که این علوم جز از یک منبع وابسته به الهام و وحی نمی‌تواند سرچشمه گرفته باشد.

  منبع: پایگاه اسلامی- شیعی رشد

  تولد امام (ع)

  نویسنده: ایمان رجائی | چهارشنبه 27 آبان 1394 ساعت 11:09 ب.ظ

  حضرت رضا (علیه السلام) در یازدهم ذیقعدﺓ الحرام سال 148 هجری در مدینه منوره دیده به جهان گشودند.


  زندگانی امام (ع) درمدینه

  نویسنده: ایمان رجائی | دوشنبه 25 آبان 1394 ساعت 07:13 ق.ظ

  حضرت رضا (علیه السلام)  تا قبل از هجرت به مرو در مدینه زادگاهشان، ساکن بودند و در آنجا در جوار مدفن پاک رسول خدا و اجداد طاهرینشان به هدایت مردم و تبیین معارف دینی و سیره نبوی می‌پرداختند. مردم مدینه نیز بسیار امام را دوست می‌داشتند و به ایشان همچون پدری مهربان می‌نگریستند. تا قبل از این سفر، با اینکه امام بیشتر سالهای عمرش را در مدینه گذرانده بود، اما در سراسر مملکت اسلامی پیروان بسیاری داشت که گوش به فرمان اوامر امام بودند.


  بسمه تعالی ...

  نویسنده: ایمان رجائی | یکشنبه 24 آبان 1394 ساعت 01:18 ب.ظ

  امام رضا(ع)

  نویسنده: ایمان رجائی | شنبه 23 آبان 1394 ساعت 01:21 ب.ظ

  امام علی ‌بن موسی‌الرضا (علیه السلام) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر مکرّم اسلام می‌باشند.

  ایشان در سن 35 سالگی عهده‌دار مسئولیت امامت و رهبری شیعیان گردیدند و حیات ایشان مقارن بود با خلافت خلفای عباسی که سختی‌ها و رنج بسیاری را بر امام رواداشتند و سر انجام مأمون عباسی ایشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند.

  نام مبارک ایشان علی و کنیه آن حضرت ابوالحسن و مشهورترین لقب ایشان "رضا" به معنای "خشنودی" می‌باشد.

  پدر بزرگوار ایشان امام موسی کاظم (علیه السلام)یشوای هفتم شیعیان بودند که در سال 183 ﻫ.ق. به دست هارون عباسی به شهادت رسیدند و مادر گرامیشان "نجمه" نام داشت.

  منبع: پایگاه اسلامی- شیعی رشد


  برچسب ها: امام رضا ، رضا ،
  دنبالک ها: رشد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic